Jak za dawnych “dobrych” czasów – w regionie czerkaskim masowe fałszerstwa wyborcze

1401

Podczas wyborów do władz lokalnych w obwodzie czerkaskim doszło do masowych fałszerstw – do urn wyborczych podrzucano paczki dodatkowych kart wyborczych.

 

Szefem Centralnej Komisji Wyborczej pozostaje Michaił Ochendowskij, odpowiedzialny za organizacje sfałszowanych wyborów w 2010 i 2012 r. Jak ujawniły media Ochendowski dysponuje gigantycznym majątkiem w tym pałacem pod Kijowej jakiego z legalnie zarobiionych środków nie mołby sie dorobić. Ochendowski figuruje w tzw. czarnej księdze Partii Regionów – ujawnionej w 2016 r. nielegalnej księgowości rezimu Janukowycza zawierającej dokładne kwoty i daty ich wypłacania przez ekipę Janukowycza politykom i urzędnikom. Wśród otrzymujacych nielegalne honoraria znalazł sie m.in. były doradca wyborczy Donalda  Trumpa Paul Manafort.

Kadencja Ochendowskiego na stanowisku szefa Centralnej Komisji wyborczej upłynęła w 2014 r. jednak wbrew ukraińskiej konstytucji Petro Poroszenko nadal utrzymuje skompromitowanego urzednika na stanowisku co jak oceniają niezależni komentatorzy pozwala oligarsze kontrolować w trybie ręcznym ukraińskie wybory.

https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/2220586-na-cerkasini-zafiksuvali-masove-vkidanna-buleteniv-kvu.html