Syn Poroszenki patriotą Rosji?

1189

Dla rodziny Petra Poroszenki Rosja to nie agresor i żadnej wojny nie ma – syn oligarchy w najlepsze zabawia się w Anglii w koszulce z napisem Russia – poinformowała Ukraina Mołoda. Jak ustalili dziennikarze koszulka, w której fotografował się Michaił Poroszenko pochodzi z limitowanej serii wypuszczonej na rosyjski rynek podczas zimowej olimpiady w Soczi w 2014 r. Brała w niej udział także reprezentacja Ukrainy, jednak dla rodziny oligarchy jaki kilka miesięcy później został prezydentem Ukrainy, to właśnie Rosja była i pozostaje obiektem westchnień

http://www.umoloda.kiev.ua/number/0/2006/111300/

W obronie Poroszenki juniora wysunieto argument, że napis na koszulce, to nie Russia ale Rssia – skrót od letniej szkoły  dla rosyjskiej elity organizowanej pod kuratelą Kremla. Jednak jak powszechnie komentowano w Kijowie w ten sposób prorosyjska ekipa prezydenta-oligarchy wpada z deszczu pod rynnę, bo ewentualny udział w kremlowskiej szkole syna prezydenta kraju, na który napadła Rosja jest jeszcze bardziej kuriozalny niż założenie na siebie koszulki rosyjskiego sportowca.

https://www.hse.ru/personal/shohin/

Dwa dni  wcześniej ukraiński żołnierz, żeby uniknąć wzięcia do niewoli przez rosyjskie bojówki na Donbasie rozerwał się granatem.

4 maja portal gazeta.ua opublikował listę 42 ukraińskich żołnierzy zabitych od początku roku przez prorosjskie bojówki na Donbasie. Najmłodszy z nich miał 18 lat.

https://gazeta.ua/articles/ukraine-newspaper/_najmolodshomu-iz-zagiblih-18-rokiv-najstarshomu-55/770150