Naddniestrze, Abchazja, Południowa Osetia? Ukraina gotowa zalegalizować rosyjskie wojska okupacyjne na Donbasie – stacja telewizyjna “112”

1456

Rosyjskie wojska okupacyjne mogą legalnie pozostać na Donbasie jako kontyngent pokojowy ujawniła ukraińska stacja telewizyjna „112”.

Ukraina ma zamiar wystąpić z propozycją o wprowadzeniu na okupowany Donbas misji pokojowej podczas odbywającej się obecnie sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ – pisze „112”.

„Klimkin przypuszcza, że misja pokojowa może składać się z pokojowego kontyngentu Federacji Rosyjskiej albo mieszanych sił ONZ i Unii Europejskiej” – informuje „112” zwracając uwagę, że Putin „powiedział, że może zgodzić się na siły pokojowe”.

 „Pokój znajduje się w pełni w rękach Rosji. Jeśli Rosja rzeczywiście jest zainteresowana w stabilności i deeskalacji, ona przyjmie wojskową misję pokojową jak najlepszą drogę” – cytuje “112” szefa ukraińskiego MSZ.

Mianowany przez oligarchę Petra Poroszenkę po objęciu przez niego funkcji prezydenta Ukrainy ministrem spraw zagranicznych Pawło Klimkin w czasach reżimu Janukowycza w latach 2010-2012 był wiceministrem tego resortu. W czerwcu 2012 r. został mianowany przez Wiktora Janukowycza ambasadorem w Berlinie. Ukraińscy eksperci zwracają uwagę na doskonałe relacje Klimkina z niemiecką kanclerz Angelą Merkel. Pawło Klimkin jest uważany za wychowanka i protegowanego otwarcie prorosyjskiego byłego szefa ukraińskiego MSZ i wicepremiera w rządzie Nikołaja Azarowa – Konstantina Hryszczenki.

fot.politnavigator.net/112.ua