Dorożnyj Kontrol: Wiceszef MSW tuszował sprawę handlarza narkotyków

1027

Zajmująca się zwalczaniem milicyjnego bezprawia organizacja “Dorożnyj Kontrol” opublikowała stenogramy podsłuchów rozmów wiceszefa MSW Ołeksija Rudenki. Wynika z nich, że urzędnik miał wpływać na tok śledztwa w sprawie handlu narkotykami, by umożliwić synowi swojej znajomej uniknięcie odpowiedzialności karnej.

W rozmowie z szefem wydziału karnego kijowskiej milicji Jewhenem Nesterenką domagał się zwolnienia zatrzymanego z aresztu – ujawnia “Dorożnyj Kontrol”. To właśnie milicja w Kijowie odpowiada za dziesiątki wszczętych w ostatnim okresie spraw karnych wobec uczestników protestów przeciw zmianom konstytucji i po prostu oponentom Petra Poroszenki.

 

“O jakiej reformie może być mowa, jeśli wiceszef MSW dawał polecenia fałszowania spraw karnych i wypuszczania na wolność syna swojej znajomej, który był zatrzymany za rozprowadzanie narkotyków? A dokładnie takie kadry sa potrzebne Arsenowi Awakowowi – profesjonalni fałszerze, którzy mogą spokojnie pluć na prawo. Tacy jak Rudenko i pozostali, teraz zajmują się podrabianiem spraw karnych przeciwko aktywistom i dziennikarzom, którzy przeszkadzają Awakowowi.” – konstatuje “Dorożnyj Kontrol”.

 

fot. roadcontrol.org.ua