Swiatosław Stecenko: Nie ma podstaw uważać, że grupa Poroszenki jest prozachodnia. O eurointegracji kłamią. W efekcie ich działań grozi nam wojna wszystkich ze wszystkimi

1457

Swiatosław Stecenko – szef organizacji Kijowski Legion prowadzącej m.in. szkolenia oficerów rezerwy na potrzeby ukraińskiej armii o prozachodnich deklaracjach ekipy Poroszenki, udawanej walce z korupcją i grożącym wybuchu społecznym:

„Kiedy oceniam reżim Poroszenki, oceniam go nie na podstawie oświadczeń a na podstawie czynów i rezultatów. Kiedy oceniam rezultaty, to zwracam uwagę nie na gołe wskaźniki, a na relacje tego co faktycznie zrobiono z tym, co trzeba i można było zrobić tymi środkami jakie są do dyspozycji. Mało mnie interesuje, co napisano na parkanach i w dokumentach. Zwracam uwagę na realne czyny realnych osób. Biorę pod uwagę analizy i prognozy tych fachowców, których uważam za niezależnych od reżimu, i w ogóle od oligarchii.

Właśnie dlatego twierdzę:

my (kraj i większość mieszkańców) jesteśmy w głębokiej i czarnej dupie jeśli chodzi o wszelkie znane mi wskaźniki;

reżim Poroszenki nie robi tego co potrzebne i wystarczające, żeby powstrzymać opuszczanie się w głęboką dupę kraju i większości mieszkańców;

nastawienie reżimu Poroszenki do większości mieszkańców nie jest lepsze niż poprzednich reżimów;

reżim Poroszenki zwiększa i wzmacnia aparat represji znacznie aktywniej, niż poprzednie reżimy szykując się do masowych akcji społecznych nieuniknionych ze względu na zubożenie i sprzyjanie antyukraińskim kołom;

Konsekwencją takiego kursu może być albo ustanowienie twardego wariantu oligarchicznej dyktatury, albo wojna wszystkich przeciw wszystkim wskutek niekontrolowanych masowych rozruchów.

***

Jeszcze jeden błąd: uważać, że grupa Janukowycza była promoskiewska, a reszta grup jest proeuropejska. Nie ma żadnej podstawy by tak uważać, oprócz masowego kłamstwa. Kiedyś Janukowycz łgał o eurointegracji. Dziś łżą tak samo. Żadnego praktycznego kroku dla eurointegracji nie zrobiono. Nawet bezpośrednie wyrazy oburzenia „zachodnich partnerów” co do tego, że niezbędnym jest robienie czegoś dla eurointegracji są ignorowane.

I Janukowycz, i Poroszenko, i reszta grup działają według tych samych reguł i z jednym pragnieniem – stanąć na czele piramidy ściągania danin z ludności Ukrainy. W taką logikę żadna eurointegracja się nie wpisuje.

***

Pokonać teoretycznie można to, co rozumiesz i prawidłowo identyfikujesz. Dlatego walka z korupcją w naszym kraju jest walka z wiatrakami. Ona jest skazana na porażkę, dlatego że walczą nie z tym co istnieje.

U nas nie ma korupcji. U nas jest system zbierania daniny z ludności. Danina rozdzielana jest pomiędzy wszystkimi uczestnikami systemu odpowiednio do ich statusu w systemie. Pokonać to można tylko z góry, budując całkowicie nowy system i napełniając go innymi funkcjonariuszami.”

Źródło:

https://www.facebook.com/sostecenko/posts/946751968731974

https://www.facebook.com/sostecenko/posts/946649678742203

https://www.facebook.com/sostecenko/posts/947512165322621

fot. fb Swiatosław Stecenko