Były szef ukraińskiej diaspory za sankcjami USA wobec ekipy Poroszenki

1318

Askold Łozinski, prezes Światowego Kongresu Ukraińców w latach 1998-2008 wystąpił do amerykańskich kongresmenów z wnioskiem o objęcie ukraińskich oligarchów oraz prominentnych osób z ekipy Poroszenki, w tym prokuratora generalnego Jurija Łucenki personalnymi sankcjami na wzór tych, które wprowadzono wobec ludzi Putina – poinformował “Głos Ameryki”.

Łoziński domaga się zakazania im wjazdu na teren USA oraz zamrożenia ich rachunków w amerykańskich bankach i krajach partnerskich USA. Wśród osób jakie miałyby zostac objęte sankcjami :Głos Ameryki” przytacza nazwisko Rinata Achmetowa – oskarżanego o związki ze światem przestępczym i finansowanie separatystycznych bojówek na Donbasie donieckiego oligarchę, jaki w ostatnich latach wyrósł na najbliższego partnera polityczno-biznesowego Petra Poroszenki.

“Sprzeczali się ze mną, że to co prawda bandyci, ale że to “nasi”. Co oznacza “nasi”? Jeśli kradną u naszego narodu, to oni przestają być naszymi. Jeśli prosty Ukrainiec jest biedny, to taka Ukraina jemu nie jest potrzebna. Za wszelką cenę w Ukrainie trzeba wykorzenić korupcję, bo inaczej Ukraina nie wytrzyma i Ukraińcy nie będa podtrzymywali takiej państwowości – wyjaśniał motywy swojej akcji.

Zarzuty stawiane przez Łozińskiego Łucence, to polityczne prześladowania oponentów władzy i fabrykowanie przeciwko niewinnym sfingowanych postępowań karnych, przy jednoczesnym ignorowaniu rzeczywistych przestępstw.

Źródło:

https://ukrainian.voanews.com/a/sankzii-proty-ukrainskyh-oligarhih-lozynskyi/4337705.html