Hatia Dekanoidze: Reforma policji to fikcja

1666

Hatia Dekanoidze – współpracownica byłego prezydenta Gruzji Mikaela Saakaszwili, która do jesieni była szefową ukraińskiej policji w wywiadzie dla anglojęzycznego KyivPost oskarżyła rządzącą ekipę Poroszenki i szefa MSW Arsena Awakowa o to, że wykorzystali ją i nagłośnioną reformę służb mundurowych  jako parawan dla organizowanych przez nich działań korupcyjnych. Rzekoma reforma okazała się fikcją a kluczowe funkcje w nowej policji obsadzono skorumpowanymi funkcjonariuszami reżimu Janukowycza.

Hatia Dekanoidze/fot.Glavcom

https://www.kyivpost.com/ukraine-politics/dekanoidze-says-ukraine-lacks-single-minded-team-reformers.html

Jesienią zeszłego roku Hatia Dekanoidze w wywiadzie udzielonym portalowi Glavcom informowała, że administracja Petra Poroszenki bezpośrednio ingeruje w politykę kadrową policji. M.in. to na żądanie ekipy Poroszenki szefem policji w mateczniku Poroszenki Winnicy mianowano oskarżonego później na skutek protestów aktywistów o zdradę państwa Antona Szewcowa, który otwarcie popierał rosyjską aneksję Krymu uczestnicząc w organizowanej przez okupantów paradzie w Sewastopolu. Miał także wywieźć na Krym listy Ukraińców walczących przeciwko rosyjskiej agresji w szeregach oddziałów ochotniczych.

http://glavcom.ua/interviews/hatiya-dekanojidze-dumayu-kiva-pislya-mogo-zvilnennya-vidkriv-shampanske-383889.html

Jak ujawnili aktywiści żona Szewcowa aktywnie uczestniczy w sieciach społecznościowych w proputinowskich grupach: Klub przyjaciół Putina, My za Putina, Antymajdan i Ruski mir za Putina, publicznie pochwalała też rosyjską aneksję Krymu.

http://nv.ua/ukraine/politics/v-seti-razrazilsja-skandal-iz-za-separatistskih-foto-semi-glavnogo-politsejskogo-vinnitskoj-oblasti-99640.html